6. - Lucius Malfoy

14. september 2006 at 17:26 | TheMajestic |  Ztracená?
A je tady další kapitolka, pro mou Ztracenou. Už se jede doBradavic, tak si tam užijte zařazování a těšte se na další kapitolky...

Bylo tři čtvrtě na jedenáct a oni nastoupili do spěšného vlaku do Bradavic z nástupiště 9 ¾, který odjížděl v jedenáct, čili za necelých patnáct minut.
Lyon se usadila s Poberty v jednom kupé, kde se konečně seznámila s posledním článkem - Petrem Pettigrewem, jinak zvaným Červíček. Moc si nepadli do oka, ale neříkala to nahlas.
Cesta byla sice dlouhá, ale uběhla jim vcelku rychle, když jste měli tu čest sedět v kupé s podobnými šílenci, jakými Pobertové rozhodně byli.
Vystoupil a jako první se s nimi přivítal mladý klíčník Bradavic - Rubeus Hagrid, který vždy převážel prváky na loďkách přes jezero. Lyon se snažila prodrat davem studentů až k němu, ale nebylo to nic jednoduchého. Hagrid si jí naštěstí hned všiml(kdo taky ne?) a vydal se jejím směrem. Přivítali se. Kluci měli pravdu, byla s ním legrace. Cestou jí vyprávěl naprosto o všem, co může v Bradavicích čekat. Sice to už jednou vyslechla od Siriuse, Remuse a Jamese, ale ráda si to poslechla znovu. Každý to viděl z jiného hlediska a jinak to i vyprávěli. Hagrid ji prozradil, jak bude probíhat zařazování, což jí kluci stále tajili.
Nakonec si první ročníky vystoupily z loděk na břeh a tam už na ně čekala jistá mladá profesorka. Ta je zavedla do Velké síně, kde probíhalo zařazování a kde se teď už nashromáždily davy lidi. Většinou seděli u kolejních stolů, ale občas ještě někdo pobíhal kolem. Nakonec se všichni uklidnili a profesorka McGonagallová dovedla prvňáky k malé stoličce vepředu, na které ležel Moudrý klobouk.
Hagrid měl pravdu, když ji na lodičce říkal, že vzbuzuje mnoho pozornosti. Teď na ni čučela celá síň plná lidí. Už si na to tak trochu zvykla, ale stejně jí to bylo stále nepříjemné. Stále si ji prohlíželi, jako by byla nějaký ojedinělý exemplář. Je fakt, že albíni nejsou tak moc často k vidění, ale nemuseli si na ni ukazovat. Lyon od nich odvrátila zrak a poslouchala píseň Moudrého klobouku. Nemohla se ale soustředit. Udivené pohledy jí nijak nevadily (aspoň ne moc), ale cítila na sobě jeden velice nepříjemný pohled, ale snažila se jej ignorovat. To ale nešlo nijak dlouhodobě, a tak se konečně obrátila ke zmijozelskému stolu, odkud ji pozoroval ten blonďák z Příčné. Už se chtěla odvrátit, když jí zrak zabloudil o kousek vedle od něj. Seděl tam jeho protějšek, vypadal o něco mladší, ale tvářil se naprosto stejně. Měl černé vlasy, které se leskly, jako by byly mastné. Měl černé oči. Zíral na ni jako na obrázek. Lyon se musela pousmát. Kolem létají duchové, obrazy na ně mávají ze stěn, občas si nějaké staré brnění protáhne zarezlé šrouby při procházce, ale když má někdo bílé vlasy, tak je to překvapí.
Ono to je dost zvláštní svět, pomyslela si a obrátila svou pozornost na ředitele, který už nějakou minutu pronášel řeč, jako při každém zahájení roku. Všichni jej zdvořile poslouchali a doposlouchali. Nakonec ještě dodal nějaká varování a upozornění:
"… , že vstup do Zapovězeného lesa je přísně zakázán," připomínal to každým rokem a každým rokem zcela marně doufal, že jej někdo poslechne.
"A teď konečně může začít zařazování. Jak jste si jistě všimli, přibyla mezi nás nová studentka, která bude zařazena hned na začátku. Teď konečně předávám slovo profesorce McGonagallové," skončil a ta vystoupila do předu.
"Přečtu vaše jméno a vy si pak nasadíte Moudrý klobouk na hlavu, který vás zařadí do příslušné koleje," oznámila jim. Nakonec rozvinula dlouhý pergamen a přečetla první jméno:
"Fortescue, Alexandra Lyon."
Dívka vystoupila z řady prvňáků a sedla si na stoličku. Profesorka ji na hlavu vložila Moudrý klobouk.
"Ale…tak už jsi konečně dorazila, myslel jsem, že se nedočkám," ozval se jí v hlavě hlas.
"Je to jako včera, co tu byli tví rodiče. Z obou máš v sobě kousek. Tvou matku jsem zařadil do Nebelvíru, ale ty jsi spíš trochu víc po otci, myslím, že ti prospěje Zmijozel, stejně jako jemu."
"Ne já do Zmijozelu nechci!" pomyslela si.
"To si ale nevybereš…"
"Nechci tam…"
"Z-" už se chystal dopovědět nahlas, do které koleje ji pošle, když ho v tom dívka zarazila. A zase na sebe upoutala pozornost. Mnoho lidí ve Velké síni se podivilo, včetně učitelů. Moudrý klobouk se ještě nikdy takhle nezastavil.
"Prosím, do Zmijozelu mě neposílej…," škemrala a Moudrý klobouk se nakonec nechal přemluvit.
"NEBELVÍR!" křikl nakonec a síní se rozlehl jásot. Lyon si sundala klobouk z hlavy a vydala se ke svému novému kolejnímu stolu. Sedla si hned vedle Pobertů. Remus i Sirius jí gratulovali, ale James na to neměl moc čas. Hádal se zrovna s jednou zrzkou. Sice se snažili šeptem, ale argumenty obou byly dostatečně silné. Zasmála se. Potom se podívala směrem k profesorskému stolu.Brumbál se na ni mile usmál a Lyon mu úsměv oplatila. Zařazování probíhalo naprosto normálně, i když mnohem déle než obvykle. Tento rok totiž nastoupilo do prvních ročníků víc studentů, než za posledních deset let. Hned po zařazování nastala hostina,na kterou se James už nemohl dočkat. Po hádce s tou zrzkou mu totiž strašně vyhládlo.
Po hostině si prefekti sjednali ticho a šli doprovodit prvňáky na vlastní koleje. Remus se s ní rozloučil, protože byl prefekt a s ním odešla i ta zrzka. James si zhluboka oddychl.
"Tak ta na tebe vyjela pěkně z ostra a to hned na začátku roku… Bude to rušný rok, kamaráde, to ti povídám," protáhl se Sirius a vstal od stolu. Oba se s Lyon rozloučili a šli nějakým bočním východem ven. Lyon si v tom okamžiku uvědomila, že vlastně ani neví kudy má jít. Tak tedy spěchala za těmi dvěma. Cestou ji ale odchytila profesorka McGonagallová, ředitelka koleje Nebelvíru. Předala ji zvláštní rozvrh, který pro ni Brumbál vypracoval, jak slíbil, a potom ji popřála hodně štěstí.
Když se rozloučily a Lyon se rozhlédla klem sebe, najednou ji naplnil ten prazvláštní pocit, pocit, že se ztratila. A taky že měla pravdu. Naštěstí potkala jednu milou dívku z obrazu, která věděla, kde je vchod do její společenské místnosti. Přeskakovala z rámu do rámu a dovedla ji až ke schodišti. Tam ji dívka ukázala cestu, protože dál se už dostat nemohla. Před Lyon teď bylo dvojité schodiště. Nahoře měl být portrét Buclaté dámy. Už chtěla vkročit na to schodiště, když na zemi spatřila stín. Zamrazilo ji. Cestu ji zastoupil onen blonďák.)
"Takže Alexandra…," prohlédl si jí.
"Lyon," usadila ho chladně dívka.
"Lucius Malfoy," podal jí ruku. Asi se nepohnula a snažila se mu dívat stále do očí.
"Těší mě," zasyčel a něco z tónu v jeho hlase ji donutilo mu ruku podat. Stiskl ji. Její dlaň byla naprosto ledová a Malfoy ze začátku sebou cuknul.
"Co jsi dělala na Příčné, LYON?" zeptal se.
"Hledala jsem přátele," oznámila mu ledově. Nehodlala se s tím grázlem vybavovat. Už jenom představa, že s ním málem mohla být na jedné koleji, se jí hnusila.
"Tímhle tónem ne, děvenko," zavrčel a chytil ji pod krkem. Nijak se nebránila,což ho naprosto šokovalo. Klidně čekala, co bude dál. V sirotčinci se potkala s podobnými případy. Ti ji taky chytali pod krkem a snažili se ji zmlátit (někteří nedokážou přijmout, že někdo vypadá trochu jinak a tak se tomu brání násilím). Ty šlo ale přesvědčit docela lehce. Holky odrovnala správně zaměřenou připomínkou a kluky správně mířeným kopem. Potom se už na nic neodvážili a míjeli ji metrovými oblouky. Věděla ale, že s tímhle to bude něco naprosto jiného. Byl velmi silný i když na to většinou nevypadal, navíc se kolem něj semknula docela slušná sebranka. Mohla se bránit. Měla hůlku a v Bradavicích mohla kouzlit, ale bylo jí to celkem k ničemu, když kouzla neuměla. Ne že by je nečetla a neučila se, ale nikdy to nezkoušela. Byla ale přesvědčena, že by mu ještě zvládla dát nějakou facku. Moc by jí to sice nepomohlo, ale alespoň by to zacvičilo s jeho světonázorem o nadřazenosti.
Najednou se ale ze stínu vyklonil onen černovlasý kluk. Lucius po něm hodil vražedný pohled.
"Co tu chceš, Severusi?"
"Jde sem Slughorn," řekl tiše, aniž by pohnul rty, pak se zase ztratil ve stínu. Malfoy ji ale hned pustil. Několik vteřin na to se objevil v jednom z portálů obtloustlý profesor.
"Co tady děláte, pane Malfoy?" zeptal se podezíravě. Lucius neřekl ani slovo.
"LUCIUS, mě doprovázel ke koleji. Jsem tady totiž nová a ztratila jsem se," řekla dívka klidně. Oba na ni pohlédli. Jeden překvapeně druhý nedůvěřivě. Lyon celou dobu hleděla Slughornovi přímo do očí. Vůbec nebylo poznat, že lhala, ani se nezačervenala. Slughorn tedy chtě nechtě kývl hlavou a řekl Malfoyovi, ať jde zpět do své společenské místnosti. Profesor se ještě jednou podíval na dívku, ale pak jenom zavrtěl hlavou a odešel stejným portálem, kterým přišel.
Najednou se portrét Buclaté dámy odklonil a vyšel zevnitř Remus. Pohlédl na dívku, jak jde pomal,u do schodů. Podržel ji vstup otevřený a pak oba zmizeli ve společenské mísnosti.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Lizz Lizz | Web | 19. september 2006 at 18:28 | React

Reklama na blogu happy mě přitáhla sem....a ...wow:)

Zatím jsem četla jen povídku Ztracená (další časem;)), ale...je fakt bezva. Netuctová, nápaditá...a moc se těším na další díl:))))

2 Gify Gify | Web | 21. september 2006 at 14:58 | React

hmm podľa mňa je to veeeeeeľmi zaujímavá a krásna poviedka...je to tak trošku iné ako to čo som doteraz čítala ale veľmi sa mi to páči...fakt super...už sa teším na ďalšie kapitoly =0)

3 nomi nomi | 3. october 2006 at 20:29 | React

mne sa velmi paci lyon a ten jej usmev ,aj ja poznam par ludi ktory dokazu vycarovat usmev na tavrach inych

no a co sa povieky tyka je velmi zaujimava vzdy sa tesim ked si najdem cas a pridem sa sem pozriet ci sa cirou nahodou neobjavilo pokracovanie :ňa dufam ze tu aj coskoro bude;)

4 nomi nomi | Web | 3. october 2006 at 20:31 | React

a este ti pridavam aj moju adresu ja sice nepisem (aspon zatial,clovek nikdy nevie.))ale keby si sa chcela pozriet tak to privitam

no asi vsetko a prosim napis pokracovanie :(:)

5 zuzu zuzu | 27. december 2006 at 18:50 | React

ha konecne som to nasla

kedy das dalsiu tesim sa na nu

6 Alisha Alisha | 12. january 2007 at 13:32 | React

hm..tak trochu by mne zajimalo..mnooo..kdy bude dalsi kapitola?!!:P

7 JAJAK JAJAK | 7. february 2007 at 16:48 | React

mna by zaujimalo kedy konecne vyde nova kapitola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8 TheMajestic TheMajestic | 10. february 2007 at 16:19 | React

dneska

9 kaikatra kaikatra | 12. february 2007 at 21:09 | React

Mysim si (spis to vim) ze je to bezva. Proste super.Ale kapitoli pribivaji pekne rychle!!!

10 TTM TTM | 24. june 2008 at 16:40 | React

tak si to tu hezky procitam a dochazi mi ty chyby:D:D

ty gramaticke opravovat nebudu, je jich moc na to, aby se mi chtelo:D

mno tady je ale jeste jina... pobertove tady jsou v sestem rocniku a tudiz by se tu uz malfoy vyskytovat nemel(byl o dost starsi)... pokud mozno, nevsimejte si toho...:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.